دانلود گام به گام دین و زندگی سال دهم

دانلود گام به گام دین و زندگی سال دهم

دهمی جان سلام ! در این پست برای شما عزیزان گام به گام دین و زندگی سال دهم را برای دانلود قرار دادیم . دقت کنید که تمامی فایل ها به صورت pdf هستش و به راحتی و بدون دردسر میتوانید از آن استفاده نمایید . خب توضیح مختصری در مورد کتاب دین و زندگی  سال دهم خواهیم داد و در ادامه لینک های حل المسائل !

در سخنی با دبیران کتاب دین و زندگی سال دهم امده است :
دوستان عزیز، سلام بر شما
١ــ برای ُانس بیشتر دانش آموزان با قرائت قرآن کریم، آیاتی از قرآن کریم در ابتدای هر درس دین و زندگی آمده است. در هنگام تدریس، ١٠ دقیقه ابتدای کالس به قرائت اختصاص دارد. ازآنجا که آموزش صحیحقرائت در دورههای تحصیلی گذشته انجام شده و قواعد قرائت صحیح، آموزش داده شده است، انتظار میرود که دانش آموزان بتوانند این قواعد را مراعات کنند و آیات را صحیح بخوانند. به همین جهت باید از دانشآموزان بخواهیم که آیات هر درس را روز قبل مرور و تمرین کنند و در فرصت کوتاه کالس، متن تمرین شده را بخوانند. از این قسمت در آزمونها اعم از آزمونهای کتبی در نظام آموزشی آموزش و پرورش و آزمونهای ورودی دانشگاهها نباید سؤالی طرح شود. ٔ حضور، فعالیت و خالقیتهای ٢ــ این درس وقتی نتیجه بخش و ثمردهنده خواهد بود که عرصه فکری دانش آموزان باشد و به آنها شهامت اندیشیدن و ابتکار بدهد. میزان موفقیت ما در تدریس به میزان تفکر و اندیشهورزی دانش آموزان بستگی دارد. روش تدریس و ارزشیابی ما نباید بهگونهای باشد که دانش آموزان سال دهم مجبور باشند کتاب دین و زندگی را چندبار بخوانند و حفظ کنند. آن امتحان و آن ارزشیابی با اهداف این درس هماهنگ است که امکان تحقیق، اظهارنظر و فکر کردن را برای دانش آموزان فراهم کند. با توجه به نکات فوق، ارزشیابی این درس در دو بخش انجام میگیرد. ّل: ارزشیابی مستمر؛ شامل: بخش او ١ــ قرائت صحیح آیات شریفه: ۴ نمره ٢ــ انجام فعالیتهای داخل درس و پرسش از متن: ٧ نمره ٣ــ مشارکت در کار گروهی و گفتوگوها: ٥ نمره ٤ــ پاسخ به سؤالهای بخش اندیشه و تحقیق:٤ نمره  توجه: انجام پیشنهادها، نگارش مقالات تحقیقی و انجام کارهای هنری و ادبی تا دو نمره به  مستمر اضافه میکند.
معدل نمره بخش دوم: ارزشیابی پایانی؛ این ارزشیابی در پایان هر نیمسال انجام میگیرد که شامل دو بخش است: ۱ــ آزمون کتبی ۲ــ قرائت آیات. در آزمون کتبی، سؤالها باید براساس رویکرد کلی محتوای آموزشی؛ یعنی فهمیدن، نه حفظ کردن، استوار باشد. باید محورهای کلیدی و اصلی محتوای کتاب، محور آزمون باشد و از نکات حاشیهای و فرعی نباید برای طرح سؤال استفاده شود. آزمون کتبی ١٦ نمره دارد. ٤ نمره از ارزشیابی پایانی به قرائت صحیح دانش آموزان اختصاص دارد. توجه:
در ارزشیابی مستمر پایانی ١ــ آیات ابتدای هر درس برای قرائت در کالس است و صرفا به صورت شفاهی از دانشآموزان پرسیده میشود و نباید هیچگونه سؤالی در امتحانات کتبی و آزمونهای ورودی دانشگاهها از این آیات طراحی شود. ٢ــ قسمتهای بیشتر بدانیم که جداگانه مشخص شده و با رنگ مخصوص متمایز شده است،
تشویقی است و در
اطالعات و کسب نمره ) ( فقط برای توسعه امتحانات پایانی و آزمونهای ورودی دانشگاهها نباید از این قسمتها سؤال طرح شود. ٣ــ فعالیتهایی که با عالمت )*( مشخص شدهاند، فعالیتهای واگرا هستند و فقط در زمان تدریس و ارزشیابی مستمر از آنها استفاده میشود و در امتحانات پایانی و آزمونهای ورودی دانشگاهها نباید سؤالی از آنها طرح شود. جهت ٤ــ تمام قسمتهایی که تحت عنوان »پیشنهاد« و »پاورقیها« در کتاب آمده است، صرفا توسعه اطلاعات میباشد و در ارزشیابی پایانی و آزمونهای ورودی دانشگاهها نباید مورد سؤال قرار گیرد. ٥ــ آیاتی که در درسها ترجمه نشدهاند آیاتی هستند که در سالهای پیشین معنا و مفهوم آنها به دانش آموزان سال دهم آموزش داده شده است.

 

ایمان یعنی چی؟ به نظر من ایمان یعنی اعتقاد ، اعتقاد به رویش جوانه در دل سنگ

کانال تلگرام درسام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۷

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *